.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Spracovanie komunálnych volieb je zložité, hovorí Benkovičová
Pridané: 4. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 4. novembra (SITA) – Spracovanie výsledkov komunálnych volieb býva zložité, hovorí predsedníčka Štatistického úradu SR Ľudmila Benkovičová. „Každé voľby sú svojím spôsobom špecifické a komunálne voľby patria z hľadiska spracovania medzi najkomplikovanejšie voľby,“ vyjadrila sa šéfka štatistikov Benkovičová, ktorá prišla na dnešné zasadnutie Ústrednej volebnej komisie na ministerstvo vnútra.

Podľa Benkovičovej musí štatistický úrad zo zákona vytvoriť pri všetkých obvodných volebných komisiách odborné sumarizačné útvary. Tieto útvary musia byť aj v mestách, ktoré majú viac ako 50 volebných okrskov. „Čiže sme utvorili o desať odborných sumarizačných útvarov viac, ako býva štandardné,“ povedala Benkovičová. Upozornila tiež, že osobitné je spracovanie výsledkov v Bratislave a Košiciach, pričom v hlavnom meste je skoro 400 okrskov.

Starostov obcí, primátorov miest a poslancov obecných, mestských či miestnych zastupiteľstiev si na najbližšie štyri roky volíme 15. novembra. Voľby predstaviteľov 2 926 obcí, miest a v prípade Bratislavy a Košíc aj ich mestských častí sa však neuskutočnia všade. Pre nedostatok kandidátov si v 14 obciach nezvolia celé zastupiteľstvo, v piatich obciach nebudú voliť starostu a v troch z nich ani poslanecký zbor. V týchto obciach sa voľby budú opakovať. Voliť môže približne 4,4 milióna obyvateľov. Volia aj cudzinci s trvalým pobytom na Slovensku. Podľa ministerstva vnútra je ich približne 61 500.pr;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----