.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Voliči sa na obecné voľby môžu pýtať na volebnej infolinke
Pridané: 10. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 10. novembra (SITA) - Nejasnosti spojené s blížiacimi sa obecnými voľbami objasnia voličom na tradičnej informačnej telefonickej linke. Infolinku spustilo dnes na bratislavských číslach: 02/4859 2312 a 02/4859 2313 Ministerstvo vnútra (MV) SR. Otázky spojené s obecnými voľbami možno na nej klásť počas pracovných dní od 7:00 do 15:30 a v deň volieb, v sobotu 15. novembra od 7:00 do 20:00. Zamestnanci ministerstva poskytnú volajúcim informácie týkajúce sa práv a povinností voličov či organizačného zabezpečenia volieb do orgánov samosprávy obcí, agentúru SITA o tom informovala riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán MV SR a zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie Eva Chmelová.

"Informačná linka je určená výlučne pre voličov a nebudú na nej poskytované informácie právnickým osobám, médiám, politickým stranám a obciam," zdôraznila Eva Chmelová. Základné informácie o voľbách možno nájsť aj na webstránke ministerstva vnútra, konkrétne na internetovej adrese: http://www.minv.sk/?volby-oso2014.

Starostov obcí, primátorov miest a poslancov obecných, mestských či miestnych zastupiteľstiev si na najbližšie štyri roky volíme v sobotu 15. novembra od 7:00 do 20:00. V niektorých obciach sa môže začať hlasovať skôr, všade však musia byť volebné miestnosti otvorené do 20:00. Voľby predstaviteľov 2 926 obcí, miest a v prípade Bratislavy a Košíc aj ich mestských častí sa neuskutočnia všade. Pre nedostatok kandidátov si v 14 obciach nezvolia celé zastupiteľstvo, v piatich obciach nebudú voliť starostu a v troch z nich ani svoj poslanecký zbor. V týchto obciach sa voľby budú opakovať, pravdepodobne na prelome februára a marca budúceho roka. Voliť môže približne 4,4 milióna obyvateľov SR, ktorí v deň volieb dosiahnu minimálne 18 rokov. Volia aj cudzinci s trvalým pobytom na Slovensku. Podľa ministerstva vnútra je ich približne 61 500. Voliť sa dá iba v mieste trvalého bydliska.nr;tm

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----