.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Polícia si špeciálne posvieti na kupovanie hlasov
Pridané: 13. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 13. novembra (SITA) - Polícia sa pri sobotňajších komunálnych voľbách špeciálne zameria na prípadné kupovanie hlasov. "Každý prijatý podnet alebo trestné oznámenie pre podozrenie z trestnej činnosti či priestupku preveríme," uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Policajti upozorňujú občanov, že kto inému násilím alebo hrozbou násilia či ľsťou bráni v ústavnom práve voliť svojho kandidáta vo voľbách, dopúšťa sa trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb. "Za takéto konanie, a to aj v prípade, že niekto občana k voľbe určitého kandidáta núti, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky," dodáva Baloghová.

Pre voľby do orgánov samosprávy obcí policajti prijali bezpečnostné opatrenia. Hliadky si posvietia na volebné objekty, sídla okrskových, miestnych a mestských volebných komisií, obvodných volebných komisií a tiež na sídlo Ústrednej volebnej komisie. Do terénu pošlú aj pešie policajné hliadky, zapoja sa aj príslušníci kriminálnej polície. "V prípade potreby sú pripravené aj špeciálne policajné útvary a pyrotechnici," doplnila policajná hovorkyňa. Polícia zároveň vyzýva, aby ľudia informácie o možnom narušení volieb okamžite hlásili na najbližšiu policajnú stanicu alebo na číslo 158.

Starostov obcí, primátorov miest a poslancov obecných, mestských či miestnych zastupiteľstiev si na najbližšie štyri roky volíme v sobotu 15. novembra. Voliť môže približne 4,4 milióna obyvateľov. Volia aj cudzinci s trvalým pobytom na Slovensku. Podľa ministerstva vnútra je ich približne 61 500.pr;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----