.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Polícia má ďalší prípad kupovania hlasov, tentoraz v Kremnici
Pridané: 15. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) - Polícii sa podarilo zachytiť ďalší prípad volebnej korupcie, tentoraz v Kremnici. Prípad sa v súčasnosti vyšetruje a dokumentuje, médiá o tom informovala zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie Eva Chmelová. Vyplýva to z informácií, ktoré zapisovateľka ÚVK získala od polície. Ešte pred obedom sa polícii podarilo zdokumentovať prípad kupovania hlasov vo Zvolene, pričom Chmelová predpokladá, že sa v tomto prípade podarilo už aj pripraviť vznesenie obvinenia.

Za kupovanie hlasov vo voľbách hrozí väzenie na jeden až päť rokov. Trestný čin volebnej korupcie je v Trestnom zákone od septembra 2011. Trestné stíhanie v súvislosti s voľbami hrozí aj v rámci trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb. Na šesť mesiacov až tri roky môže skončiť vo väzení ten, kto inému násilím alebo hrozbou násilia, či ľsťou bráni v ústavnom práve voliť svojho kandidáta vo voľbách. Trestné je tiež nútenie k voľbe určitého kandidáta.

Starostov obcí, primátorov miest a poslancov obecných, mestských či miestnych zastupiteľstiev si na najbližšie štyri roky volíme dnes do 20:00. Priebežné neoficiálne výsledky obecných volieb publikuje Štatistický úrad SR približne okolo 21:30 na dvoch webových stránkach - http://www.statistics.sk a http://www.volbysr.sk. Definitívne výsledky budú zverejnené po ich schválení ÚVK v nedeľu 16. novembra, odhadom okolo poludnia.tm;zd

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----