.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Štatistici absolvovali prvú skúšku spracovania obecných volieb
Pridané: 17. 10. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 17. októbra (SITA) - Prvá skúška spracovania výsledkov komunálnych volieb sa skončila na Štatistickom úrade SR úspešne. Na skúške sa aktívne zúčastnilo 172 zamestnancov krajských pracovísk a ústredia Štatistického úradu, použili pritom 98 počítačov. "Do termínu volieb do orgánov samosprávy obcí sú naplánované ešte dve skúšky spracovania výsledkov hlasovania. Druhá v poradí sa bude konať ešte do konca októbra a tretia, záverečná skúška, sa uskutoční v novembri," uviedol hovorca Štatistického úradu SR Marián Jánošík.

Cieľom skúšky bola kontrola funkčnosti systému, kontrola formálnych chýb hlásených systémom či kontrola správnosti výsledkov v zápisniciach na príslušných úrovniach volebných komisií, teda okrskových, miestnych, respektíve mestských, obvodných a na Ústrednej volebnej komisii.

Na spracovanie výsledkov volieb do orgánov samosprávy obcí použijú Integrovaný volebný informačný systém, ktorý už úspešne aplikovali pri spracovaní krajských volieb, pri voľbe prezidenta a tiež pri eurovoľbách. Systém je univerzálny pre všetky typy volieb a referend a poskytuje komplexné elektronické služby na prípravu, zber a spracovanie výsledkov, ako aj prezentáciu priebežných a definitívnych výsledkov. Nových primátorov miest, starostov obcí a poslancov zastupiteľstiev si budeme voliť 15. novembra.pr;mt

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----