.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: V Púchove je podľa Lipšica podozrenie na manipuláciu volieb
Pridané: 21. 10. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 21. októbra (SITA) – V Púchove podľa predsedu NOVA Daniela Lipšica existujú veľké podozrenia na manipulovanie komunálnych volieb. Ako povedal Lipšic dnes na tlačovej besede, primátor a jeho ľudia majú snahu, aby voľby neprebehli transparentne. „Zápisnice komisie sú sfalšované. Členovia komisie podali trestné oznámenie pre podozrenie z marenia prípravy volieb,“ informoval Lipšic, podľa ktorého členovia komisie podali podnet aj na Ústrednú volebnú komisiu. Tá má o ňom rokovať dnes.

Člen mestskej volebnej komisie v Púchove Miloš Svoboda uviedol, že púchovská volebná komisia zasadala trikrát. Výsledkom sú podľa neho dve sfalšované zápisnice zo zmenenými uzneseniami. Členovia komisie podali dve trestné oznámenia. „Prvé na zapisovateľku, ktorá zápisnicu z prvého zasadania pozmenila, a to napriek schváleniu jej znenia komisiou. Druhú zápisnicu odmietla vydať a pod zámienkou, že ju ide prekopírovať, ušla. Nerešpektovala žiadosť predsedu, aby sa vrátila. Neskôr tvrdila, že došiel toner. Na treťom zasadaní predseda svojvoľne ukončil rokovanie. Odmietol dať o tom hlasovať, ignoroval pripomienky členov a oznámil, že ďalšie zasadnutie bude až v deň volieb. Potom aj so zapisovateľkou odišiel. Ostatní členovia komisie pokračovali v rokovaní, schválili overovateľa a spísali zápisnicu, zapisovateľka ju však odmietla prevziať,“ uviedol Svoboda.

Podľa Svobodu boli v zápisniciach zmenené uznesenia, ktoré odsúhlasila komisia. Išlo o uznesenia, podľa ktorých členovia komisie chcú byť pri preberaní volebných lístkov mestským úradom od obvodného úradu, že chcú byť pri zamknutí, úschove a distribúcii hlasovacích lístkov na okrsky, aj pri zbere a sumarizácii výsledkov. Svoboda zdôraznil, že v Púchove majú skúsenosti z predchádzajúcich komunálnych volieb, keď sa nachádzali v školách prázdne hlasovacie lístky.

Agentúra SITA vydá aj zvukovú správurp;mt

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----