.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Primátor Púchova odmieta, že by ovplyvňoval činnosť komisie
Pridané: 22. 10. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 22. októbra (SITA) – Primátor Púchova Marián Michalec odmieta tvrdenia, že by ovplyvňoval činnosť mestskej volebnej komisie. Ako povedal dnes pre agentúru SITA v reakcii na utorkovú tlačovú konferenciu strany NOVA, v novembrových voľbách kandiduje ako nezávislý kandidát a ako primátor mesta nie je členom mestskej volebnej komisie a na jej zasadnutiach sa nezúčastňuje. „Som nezávislý kandidát. Zo všetkých kandidátov v Púchove je nezávislých 60 % a ani jeden z nich nemá v komisii žiadneho zástupcu, lebo zákon to umožňuje iba zástupcom politických strán. Zasadnutia volebnej komisie podľa zákona zvoláva, vedie a zápisnice z nich podpisuje jej predseda, ktorého si politickí nominanti vylosovali spomedzi seba,“ upozornil.

Právomoci komisie podľa primátora striktne určuje zákon. "Pre požiadavky členov mestskej volebnej komisie o preberaní a rozdeľovaní hlasovacích lístkov namiesto poverených pracovníkov sa predseda mestskej volebnej komisie obrátil na okresný úrad o určenie ďalšieho postupu. Okresný úrad v Púchove ako štátny orgán odpovedal, že tento postup komisii neprislúcha,“ povedal Michalec. Všetky zápisnice komisie sú podľa neho ihneď uverejňované na oficiálnej stránke mesta na internete, a to aj napriek tomu, že práve spomínaní výlučne stranícki členovia volebnej komisie za to nehlasovali či hlasovali proti.

V Púchove podľa predsedu NOVA Daniela Lipšica existujú veľké podozrenia na manipulovanie komunálnych volieb. Ako povedal Lipšic v utorok na tlačovej besede, primátor a jeho ľudia majú snahu, aby voľby neprebehli transparentne. „Zápisnice komisie sú sfalšované. Členovia komisie podali trestné oznámenie pre podozrenie z marenia prípravy volieb,“ informoval Lipšic, podľa ktorého členovia komisie podali podnet aj na Ústrednú volebnú komisiu.

Člen mestskej volebnej komisie v Púchove Miloš Svoboda uviedol, že púchovská volebná komisia zasadala trikrát. Výsledkom sú podľa neho dve sfalšované zápisnice zo zmenenými uzneseniami. Členovia komisie podali dve trestné oznámenia.rp;nr

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----