.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Kandidáti s podporou Siete predstavili svoj program
Pridané: 22. 10. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

NITRA 22. októbra (SITA) – Kandidáti na starostov a primátorov z Nitrianskeho a Trnavského kraja, ktorých podporuje strana Sieť, predstavili dnes svoj volebný program. Hlavné body svojho programu zakotvili do takzvanej richtárskej prísahy, ktorú dnes v divadle Andreja Bagara aj verejne podpísali. S podporou Siete kandiduje do komunálnych volieb v týchto krajoch spolu 32 kandidátov. Prisahali všetci, aj nezávislí, aj členovia iných strán.

Podľa slov predsedu Siete Radovana Procházku je cieľom prísahy požiadať o príležitosť na vykonanie služby občanom a predstaviť svoju motiváciu na kandidatúru. „Účelom richtárskej prísahy je, aby kandidáti povedali ľuďom, čo pre nich chcú a môžu urobiť, a čo urobia, ak na to dostanú príležitosť,“ povedal pre agentúru SITA líder Siete. „Obsahuje osobné záväzky, týkajúce sa nakladania s verejnými zdrojmi, obsadzovania miest na úradoch podľa odborných predpokladov. Kandidáti sa tiež zaväzujú poberať len jeden plat z verejných zdrojov,“ dodal. Kandidáti by sa mali podľa neho nechať inšpirovať členmi Siete, ktorí zastávajú pozície primátorov. Menoval primátora Martina Andreja Hrnčiara a primátorku mesta Prievidza Katarínu Macháčkovú.

Kandidáti na poslancov do mestských zastupiteľstiev prísahu neskladajú, sú s ňou podľa neho aj napriek tomu stotožnení. Potenciálni poslanci si kampaň financujú sami, kandidáti na „richtárov“ dostanú podporu na propagáciu z peňazí strany.

Agentúra SITA vydá k správe zvukovú správumt;ja

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----