.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY:Stredopravé strany začali rozhovory o podpore kandidátov
Pridané: 23. 10. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 23. októbra (SITA) – Stredopravé strany začali rozhovory o podpore svojich kandidátov v komunálnych voľbách vo veľkých mestách. Podľa informácií agentúry SITA je strana Sieť pripravená stiahnuť kandidatúru svojho člena Martina Ďurišina na primátora Prešova a pridať sa k podpore kandidátky pravicovej päťkoalícii KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd, OĽaNO a NOVA Andrey Turčanovej, ktorú nominovalo KDH. V Prešove sa už podľa informácií agentúry SITA uskutočnili rokovania politických strán na miestnej úrovni. Rokovať by mali i predstavitelia jednotlivých strán. V Sieti by o takomto rozhodnutí muselo rozhodnúť celoslovenské predsedníctvo.

Dohodu chcú viaceré stredopravé strany aj v Žiline. Široká stredopravá koalícia tam podporuje nominanta Siete Martina Barčíka. Ten kandiduje s podporou strán Sieť, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, Most-Híd a OKS. Za KDH kandiduje Peter Belinský. Keďže Sieť ustúpi pravici v Prešove, očakáva dohodu v Žiline v prospech svojho kandidáta. V KDH kandidátov na primátorov krajských miest schvaľovala Rada KDH. Kompetenciu rokovať o komunálnych voľbách však majú regionálne štruktúry hnutia.

Líder Siete Radoslav Procházka dnes na tlačovej besede povedal, že chce dopriať stredopravému voličovi niekoľko dôležitých víťazstiev. Uviedol, že už rokoval s predsedom jednej stredopravej strany a chystá sa hovoriť aj s inými.rp;mt

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----