.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Druhá skúška štatistikov pred obecnými voľbami úspešná
Pridané: 28. 10. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 28. októbra (SITA) - Štatistický úrad dnes úspešne po druhý raz vyskúšal techniku a postupy, ktoré bude používať pri spracovaní výsledkov novembrových volieb do orgánov samosprávy obcí. Ako agentúru SITA informoval hovorca Štatistického úradu (ŠÚ) SR Marián Jánošík, skúška sa konala na ôsmich krajských pracoviskách a v centrále ŠÚ SR. Zúčastnilo sa na nej 553 zamestnancov krajských pracovísk a ústredia štatistického úradu a použili počas nej 258 počítačov. Druhá skúška spracovania výsledkov hlasovania obecných volieb, ktoré sa budú konať 15. novembra, preverila medzi iným funkčnosť systému pri práci s dátami, správnosť výsledkov v zápisniciach na úrovniach okrskových, miestnych, resp. mestských a obvodných volebných komisií ako aj Ústrednej volebnej komisie.

Cieľom skúšky bolo aj komplexné preverenie pracovných postupov a pripravenosti sumarizačných útvarov. "Na rozdiel od prvej skúšky, ktorá sa uskutočnila 17. októbra, bola druhá skúška užšie zameraná na spracovanie výsledkov hlasovania v mestách a mestských častiach, kde ŠÚ SR vytvára odborné sumarizačné útvary mestských volebných komisií, vrátane hlavného mesta Bratislava a mesta Košice," uviedol ďalej hovorca štatistického úradu. Krátko pred termínom obecných volieb, pred 15. novembrom ŠÚ SR plánuje záverečnú, tretiu skúšku spracovania výsledkov hlasovania.

Na spracovanie výsledkov volieb do orgánov samosprávy obcí použije ŠÚ SR Integrovaný volebný informačný systém. Štatistici ho úspešne využili pri spracovaní krajských volieb, pri voľbe prezidenta a tiež pri voľbách do Európskeho parlamentu. Systém je univerzálny pre všetky typy volieb a referend a poskytuje komplexné elektronické služby na prípravu, zber a spracovanie výsledkov ako aj prezentáciu priebežných a definitívnych výsledkov.tm;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----