.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Dvaja primátori zareagovali na výzvu sprístupniť výdavky
Pridané: 31. 10. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 31. októbra (SITA) - Dvaja súčasní primátori - trenčiansky Richard Rybníček a prešovský Pavol Hagyari zareagovali na výzvu sprístupniť výdavky na volebnú kampaň. Výzvu iniciovali Inštitút pre verejné otázky (IVO), Transparency International Slovensko (TIS), Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO), Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS - OSF), Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI) a organizácia VIA IURIS. Ostatní úradujúci primátori zatiaľ na výzvu nereagovali. Agentúru SITA o tom informoval Ján Bartoš z IVO.

S výzvou okrem Rybníčka a Hagyariho súhlasilo desať ďalších kandidátov uchádzajúcich sa o pozíciu primátorov krajských miest zo 69 zaregistrovaných kandidátov. Sú nimi Miroslav Dragun a Milan Kňažko v Bratislave, Miroslav Ivan, Ľubomír Piterka, Pavol Bielik a Jarmila Virostková v Banskej Bystrici, Rudolf Bauer, Jozef Holečko a Boris Urbančík v Košiciach a Ján Žitňanský v Trnave.

Vo výzve spred dvoch týždňov mimovládne organizácie žiadali kandidátov na primátorov krajských miest, aby po komunálnych voľbách zverejnili výšku a štruktúru svojich výdavkov na volebnú kampaň a aby používali transparentné účty. Teda žiadali, aby kandidáti oznámili svoj záväzok postupovať pri financovaní volebnej kampane tak, ako keby už teraz platil nedávno schválený zákon o volebnej kampani. Ten vstúpi do platnosti v júli 2015.lv;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----