.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
PRIESKUM: Strana 99 % občiansky hlas atakuje brány parlamentu
Pridané: 1. 2. 12
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 1. februára (SITA) - Strana 99 % občiansky hlas atakuje brány parlamentu. Na prekročenie päťpercentnej hranice potrebnej na vstup do Národnej rady jej chýba 0,7 percenta. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry FOCUS, ktorý uskutočnila v dňoch 20. až 27. januára na reprezentatívnej vzorke 1 141 respondentov.

Do parlamentu by sa prebojovalo sedem strán. Víťazom volieb so ziskom 41,4 percenta by sa stala strana Smer-SD. S touto podporou by mala 72 poslaneckých hlasov. Lídrom pravice sú podľa výsledkov prieskumu kresťanskí demokrati, ktorých by podporilo 9,4 percenta opýtaných a v parlamente by obsadili 16 kresiel. So štrnástimi poslaneckými mandátmi by disponovala SDKÚ-DS, volilo by ju 8,2 percenta oslovených. Strana SaS dostala podporu 7,6 percenta a spolu so stranou Most-Híd (7,2 %) by obsadili každá po 13 poslaneckých lavíc. Oproti predchádzajúcemu prieskumu agentúry Focus z prvej polovice januára si o 1,6 percentuálneho bodu polepšili Obyčajní ľudia - nezávislé osobnosti a so ziskom 6,8 percenta hlasov by mali 12 poslancov. Do parlamentu by zasadli aj poslanci Slovenskej národnej strany. S podporou 5,6 percenta by mali desať poslancov.

Respondentom bola položená nasledujúca otázka: "Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, ktorú politickú stranu by ste volili?" Z oslovených by 16,5 percenta respondentov nešlo voliť a 31,5 percenta váhalo so svojou účasťou. Ostatných 52 percent respondentov - potenciálnych voličov sa plánuje zúčastniť na voľbách, z nich však ešte 11,4 percenta nevedelo uviesť, ktorú stranu bude voliť.

Podrobné výsledky zverejní agentúra SITA v tabuľke Tab: Strana 99 % občiansky hlas atakuje brány parlamentu

pr;nr

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----