.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
PRIESKUM: Do parlamentu by sa v máji dostalo osem strán
Pridané: 18. 5. 06
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 18. mája (SITA) - Osem politických strán by sa dostalo do parlamentu, ak by sa voľby konali začiatkom mája. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý od 3. do 9. mája uskutočnila na vzorke 1 005 respondentov agentúra Focus.
So ziskom takmer 32 percent by voľby vyhral Smer-SD. Na druhom mieste by sa s vyše jedenástimi percentami umiestnila ĽS-HZDS (11,1%) pred SMK, ktorú by volilo takmer desať percent (9,8%). Štvrté miesto by patrilo KDH (9,7%). Nasleduje SDKÚ-DS (9,5%), SNS (8,1%) a Slobodné fórum (6 %). Do parlamentných lavíc by zasadli aj komunisti, ktorých by vo voľbách podporilo 5,5 percenta voličov. ANO a HZD by sa do Národnej rady (NR) SR nedostali.
Smer by získal v parlamente 52 mandátov. Poslanci ĽS-HZDS by obsadili 18 parlamentných kresiel. Po šestnásť mandátov by získali SMK, KDH a SDKÚ-DS. Národniarom by sa ušlo 13, Slobodnému fóru desať a komunistom deväť kresiel. K volebným urnám je podľa prieskumu rozhodnutých ísť vyše 72 percent opýtaných. Takmer 16 percent respondentov by voliť nešlo, 11,9% opýtaných nechcelo alebo nevedelo povedať, ktorú stranu by volili.
Podrobné výsledky sú v správe s názvom Tab: Do parlamentu by sa v máji dostalo osem strán
.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----