.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
PRIESKUM: Focus vracia SDKÚ-DS pred KDH
Pridané: 18. 3. 10
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 18. marca (SITA) - Prieskum verejnej mienky agentúry Focus vracia SDKÚ-DS pred KDH. Agentúra Polis Slovakia v stredu uviedla, že KDH by volilo 13,4 percenta a SDKÚ-DS by odovzdalo hlas 12,7 percenta opýtaných. V prieskume Focusu dosiahla SDKÚ-DS preferencie 14,3 percenta, zatiaľ čo KDH vyjadrilo sympatie 9,7 percenta respondentov. Obe agentúry sa zhodujú v preferenciách vládneho Smeru-SD. V prieskume Focusu majú ficovci 38,4 percenta, Polis uvádzal 38 percent hlasov voličov.
Agentúra Focus uskutočnila prieskum od 2. do 9. marca na vzorke, ktorá bola vybraná metódou kvótneho výberu. Tvorilo ju 1 077 dospelých respondentov. Odpovedali na otázku: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?" Podľa výsledkov by nešlo voliť 15,6 percenta respondentov, ďalších 17,6 percenta sa nevedelo, respektíve nechcelo vyjadriť.
Okrem toho, že Focus potvrdil SDKÚ-DS na druhej pozícii, strana si oproti februáru polepšila o tri percentuálne body. Po Smere-SD, SDKÚ-DS a KDH sa na štvrtom mieste v prieskume Focusu umiestnila SaS s 8,6 percentami, oproti februáru jej preferencie klesli o jeden percentuálny bod. Vyššie sympatie má v marci podľa prieskumu Most-Híd, polepšil si o 1,3 percentuálneho bodu na 6,9 percenta. Do parlamentu by sa dostali aj SNS (6,3 percenta), ĽS-HZDS (5,4 percenta) a SMK (5,2 percenta). Pred dverami Národnej rady SR zostávajú KSS (1,4 percenta) a SDĽ (1,1 percenta). Iné strany by podporilo 2,7 percenta opýtaných.
Agentúra Polis Slovakia robila telefonický prieskum od 13. do 16. marca na reprezentatívnej vzorke 1 280 respondentov. Do parlamentu by sa podľa nej dostali SaS (8 percent), Most-Híd (6,7 percenta), SMK (5,9 percenta) a SNS (5,2 percenta). Prah zákonodarného zboru by neprekročila ĽS-HZDS (4,4 percenta) a KSS (1,3 percenta). Iné strany podľa Polisu podporilo 4,4 percenta respondentov. Volebná účasť by podľa prieskumu dosiahla 64,1 percenta.
Podrobné výsledky prinesie agentúra SITA v správe: Tab: Focus vracia SDKÚ-DS pred KDH
.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----