.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
PRIESKUM: Vyše polovice ľudí pozerá na voľby s obavami až beznádejou
Pridané: 9. 3. 12
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 9. marca (SITA) - Viac ako polovica (51,7 percenta) voličov si predčasné voľby spája s negatívnymi emóciami: obavami až beznádejou. Naopak, pozitívne je naladená len o málo viac než pätina (20,8 percenta) voličov, ktorí s voľbami spájajú pocity optimizmu či nádeje, zhruba štvrtinu (27,4 percenta) nechávajú voľby bez emocionálnych prejavov. Vyplýva to z výsledkov reprezentatívneho prieskumu, ktorý agentúra MVK uskutočnila v prvom marcovom týždni.

S optimizmom a nádejou očakávajú voľby najmä voliči SNS (32,4 percenta), Smeru-SD (31,4 percenta) a SDKÚ-DS (30,4 percenta). Najväčšie obavy majú sympatizanti SMK (64,7 percenta), KDH (63,6 percenta) a hnutia 99 percent - občiansky hlas (63,2 percenta). Najmenej citovo prežívajú voľby ľudia, ktorí chcú dať hlas strane SaS, až 44,4 percenta z nich prieskumníkom povedalo, že si s hlasovaním nespájajú žiadne emócie.

Prieskum agentúra uskutočnila 3. až 5. marca na reprezentatívnej vzorke 1 036 respondentov. Prieskumníci im položili otázku "S akými pocitmi a očakávaniami sa Vám spájajú tohtoročné parlamentné voľby najsilnejšie?"

Agentúru SITA dnes informoval Pavel Haulík z MVK.

tp;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----