.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
PRIESKUM: SDKÚ-DS hrozí, že sa nedostane do parlamentu
Pridané: 6. 2. 12
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 6. februára (SITA) - Strana Mikuláša Dzurindu sa nachádza tesne nad hranicou zvoliteľnosti, volilo by ju 5,3 percenta občanov. Vyplýva to z dnes zverejnených výsledkov reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky agentúry Prieskumy. Dominanciu si zachováva Smer-SD so 41,5 percenta fanúšikov. Prieskum tiež potvrdzuje líderstvo KDH v pravicovom segmente. Konzervatívni demokrati môžu podľa agentúry počítať s podporou 10,8 percenta voličov.

Po KDH nasleduje Most-Híd s 8,2 percenta hlasov, liberáli zo SaS by získali 5,9 percenta a Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti vykazujú zisk 5,6 percenta. Zmienená SDKÚ-DS uzatvára pelotón parlamentných strán, žiadna ďalšia strana by nezískala päť percent hlasov. Z výsledkov vyplýva, že Smer-SD by s 81 mandátmi v parlamente mohol zostaviť jednofarebnú vládu. Kresťanskí demokrati by mali 21 poslaneckých kresiel, Most-Híd by ich získal 16, SaS a Obyčajní ľudia by mali zhodne po 11 kresiel. Najmenšou parlamentnou stranou by bola SDKÚ-DS s desiatimi kreslami.

Tesne pred bránou parlamentu by zostali kandidáti hnutia 99% - občiansky hlas, ktorí by si pripísali zisk 4,8 percenta. Do Národnej rady SR by sa nedostala SNS so ziskom 3,9 percenta hlasov, ani SMK s tromi percentami. ĽS-HZDS a Stranu slobodné slovo - Nory Mojsejovej by zhodne volili dve percentá voličov a štát by im vrátil volebnú kauciu. V prieskume sa relatívne darilo aj Obyčajným ľuďom Víťazoslava Morica, ktorých by volilo 1,8 percenta ľudí. Komunistom by svoj hlas dali 1,1 percenta voličov, žiadna ďalšia strana by viac ako percento nezískala.

Agentúra prieskum realizovala v poslednom januárovom týždni technikou štandardizovaného rozhovoru, zúčastnilo sa na ňom 1 024 respondentov. Na voľbách sa chce určite zúčastniť 39,4 percenta opýtaných, ďalších 31,1 percenta tvrdí, že sa skôr zúčastní ako nezúčastní. Zvyšných 29,5 percenta tvorí súčet odpovedí, "skôr sa nezúčastním ako zúčastním", "určite sa nezúčastním" a "neviem sa vyjadriť". Tí respondenti, ktorí deklarovali, že sa na voľbách zúčastnia, odpovedali na otázku "Ktorému politickému subjektu plánujete odovzdať hlasy v parlamentných voľbách 10. marca 2012?"

Agentúra SITA vydá podrobné výsledky v správe Tab: SDKÚ-DS hrozí, že sa nedostane do parlamentu

tp;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----