.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
KDMS: Na Ďumbier vystúpilo vyše 300 mladých kresťanských demokratov
Pridané: 3. 8. 02
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 3. augusta (SITA) - Vyše tristo mladých kresťanských demokratov dnes vystúpilo na nízkotatranský vrchol Ďumbier. Brezniansky dekan Jaroslav Kadlec tam po viac ako štvorhodinovom šliapaní posvätil nový dvojkríž, ktorý na Ďumbier vyniesli minulú sobotu členovia a sympatizanti KDH z Trenčína a Brezna. Ako pre agentúru SITA uviedol predseda Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska (KDMS) Boris Azaltovič, spolu s mladými na vrchol Nízkych Tatier vyšiel aj predseda KDH Pavol Hrušovský, minister spravodlivosti Ján Čarnogurský, poslanec Peter Muránsky, ako aj ďalší predstavitelia hnutia. Účastníkom, v poradí už 12. výstupu na Ďumbier, neprekážal ani dážď, ktorý ich na ceste sprevádzal.
V stanovom tábore v Mýte pod Ďumbierom bude výpravu kresťanských demokratov čakať vychladené pivo, kofola a dobrý guláš, dodal Azaltovič. Z vrcholu by mali zostúpiť okolo 16:30, kde sa po krátkom občerstvení zúčastnia na svätej omši, ktorú bude v prírode celebrovať Kadlec. Večer bude patriť zábave pri vatre, ale aj diskusiám s predstaviteľmi KDH o aktuálnych problémoch a blížiacich sa parlamentných voľbách.
Nový, päť metrov vysoký, dvojkríž vztýčili po štyroch hodinách stúpania kresťanskí demokrati z Trenčína a Brezna minulú sobotu na poludnie. Drevený dvojkríž, ktorý váži 300 kilogramov, niesli štyri dvanásťčlenné skupiny od Trangošky turistickým chodníkom, pričom prekonali takmer tisícmetrové prevýšenie. Dvojkríž je zo suchého dubového dreva a sú na ňom vyryté roky 1990 so symbolom Ďumbiera a rok 2002 so symbolom Trenčína. Kríž dali zhotoviť členovia KDH z Trenčianskeho okresu. Jeho výroba stála 30 000 korún, ktoré vyzbierali kresťanskí demokrati v dobrovoľnej zbierke. Pôvodný kríž bol osadený v roku 1990 rovnako z iniciatívy KDH, avšak vplyvom poveternostných podmienok na vrchole, najmä silnej námrazy a vetra, bol v roku 2000 vážne poškodený.
.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----