.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY:Mladý kandidát z KDH chce vytvoriť prvý virtuálny volebný obvod
Pridané: 16. 5. 06
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 16. mája (SITA) - Kandidát KDH do júnových parlamentných volieb Peter Stach chce vytvoriť prvý virtuálny volebný obvod. “Chcem, aby vznikol virtuálny volebný obvod, v ktorom nielen voliči poznajú svojho poslanca, ale aj naopak,” povedal dnes pre agentúru SITA tridsaťdvaročný Peter Stach, kandidát na poslanca NR SR za KDH. Podľa neho je to jedna z mála možností, ako sa môžu do parlamentu dostať mladí ľudia. "Tí nie sú verejne známi a stranícka hierarchia ich odsunula na nepostupové miesta," zdôraznil.
Hoci Stach je na kandidátke KDH až na 54. mieste, je presvedčený, že sa môže stať poslancom. “Ak sa do môjho projektu virtuálneho volebného obvodu zapojí aspoň 7 000 ľudí mojej krvnej skupiny, budem úspešný. V takom prípade sa stanem prvým členom slovenského parlamentu, ktorý bude poznať svojich voličov,” hovorí Stach. Preto sa rozhodol rozosielať elektronickú poštu svojim známym a neskôr ďalším ľuďom.
Rozosielanie elektronickej pošty prebieha podľa Stacha na základe jasného etického pravidla: “Maily posielam v prvom rade svojim priateľom a známym - s prosbou, aby zvážili, či mi v prípade ich podpory môžu poskytnúť aj adresy svojich ďalších priateľov. Nikto nemá rád spam, preto ďalej oslovujem len tých, ktorých e-mailové adresy získam od ich priateľov, pričom každého informujem o tom, kto mi poskytol jeho adresu. Ak si niekto ďalšiu komunikáciu neželá, rešpektujem to.”
Voliči sa často sťažujú na nedostatočnú komunikáciu s poslancom. To sa podľa Stacha radikálne zmení: “Vo virtuálnom volebnom obvode funguje obojstranná komunikácia - voliči aj ich poslanec majú na seba navzájom priamy osobný kontakt. Znie to ako utópia, ale kombinácia internetu, najmä e-mailu, a preferenčného hlasovania takýto virtuálny volebný obvod umožňuje.”
.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----