.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Národná koalícia v auguste rozhodne, ako pôjde do volieb
Pridané: 1. 8. 15
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 1. augusta (SITA) – Strany, ktoré sa združili do Národnej koalície, tento mesiac rozhodnú, v akej forme pôjdu do budúcoročných parlamentných volieb. Na výber majú volebnú koalíciu alebo vytvorenie volebnej strany. Národnú koalíciu v marci vytvorili Strana moderného Slovenska (SMS), Strana demokratického Slovenska (SDS) a Hnutie za demokraciu (HZD). V júni sa k nim pridala aj strana Národ a spravodlivosť. Ako povedal dnes pre agentúru SITA predseda SMS Milan Urbáni, strany sa na voľby intenzívne pripravujú. O postupe do volieb rokujú vedenia strán. „Zároveň však rokujeme ešte s ďalšími stranami o ich pristúpení k Národnej koalícii,“ uviedol. Národná koalícia podľa neho začala aj s prípravou programu. „V súčasnosti na ňom pracujú krajskí predsedovia. Neskôr ich podnety zozbierame a pripravíme predvolebný program,“ uviedol.

Cieľom strán Národnej koalície v parlamentných voľbách, ktoré majú byť v posledný februárový víkend 2016, dostať sa do Národnej rady SR. Urbáni verí v úspech. „Iné strany sa stále drobia. My dokazujeme, že vieme spolupracovať a spájať sa. Voliči už nechcú ďalšie drobenie politickej scény,“ konštatoval. Cieľom Národnej koalície je integrovať národne orientované stredové a stredoľavicové strany. „Spájame menšie strany, ktoré majú národnú orientáciu. V komunálnych voľbách naše strany dosiahli v súčte porovnateľné výsledky ako Slovenská národná strana,“ upozornil Urbáni.

SMS, HZD aj SDS zakladali bývalí členovia už zaniknutého Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS). Predsedom HZD je Jozef Grapa a predsedom SDS je Sergej Kozlík. Stranu Národ a spravodlivosť vedie Anna Belousovová, ktorá pôsobila kedysi v SNS.rp;ta

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----