.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Hlasovanie v obecných voľbách sa začalo pokojne
Pridané: 15. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) – Pokojne a bez problémov sa začalo dnešné hlasovanie vo voľbách do orgánov samosprávy obcí. Médiá o tom krátko po začiatku dnešného hlasovania informovala zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Eva Chmelová. Približne 4,4 milióna obyvateľov Slovenska si dnes od 7:00 do 20:00 môže na najbližšie štyri roky vybrať predstaviteľov obcí, miest a v prípade Bratislavy a Košíc aj ich mestských častí.

ÚVK podľa jej zapisovateľky dostáva priebežne nové a nové podnety. Medzi najnovšie patria sťažnosti občanov na to, že im okrskové volebné komisie nechcú povoliť, aby mohli pozorovať hlasovanie a sčítanie hlasov. ÚVK na svojom prvom zasadnutí 21. októbra prijala stanovisko, ktorým povolila účasť pozorovateľov, ak bude dodržaný poriadok vo volebnej miestnosti.

Sedem obcí využilo možnosť otvoriť volebné miestnosti skôr, aj v nich sa však hlasuje do 20:00. V Malej Lodine (okres Košice-okolie) hlasujú už od 5:00 a od 6:00 sa dá hlasovať v obciach: Lazany (okr. Prievidza), Skalka nad Váhom (okr. Trenčín), Veľká Hradná (okr. Trenčín), Skalité (okr. Čadca), Vyšná Šebastová (okr. Prešov) a Košická Polianka (okr. Košice-okolie), uviedla ďalej Chmelová.

Obyvatelia môžu svoje voličské právo využiť v 5 986 volebných miestnostiach. V troch obciach sa voľby nekonajú, ide o obce: Ižipovce (okres Liptovský Mikuláš), Ondavka (okres Bardejov) a Harakovce (okres Levoča). O starostoch, primátoroch a poslancoch zastupiteľstiev voliči rozhodujú v 2 923 obciach z celkového počtu 2 926 obcí.

Časť členov ÚVK sa po skončení ranného rokovania vyberie do rôznych regiónov Slovenska sledovať priebeh hlasovania, časť ostane v centrále a bude riešiť prípadné problémy volebných komisií nižších stupňov. ÚVK plánuje vyslať jedného svojho člena do Púchova, kde ešte pred voľbami zistila porušenie volebného zákona.tm;mt

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----