.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Prezident Kiska aj s manželkou volili pod Tatrami
Pridané: 15. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

POPRAD 15. novembra (SITA) – Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska prišiel počas dnešných komunálnych volieb odvoliť do Popradu, kde má trvalý pobyt. Krátko pred 10:00 zavítal v sprievode manželky Martiny a mladšieho syna Viktora na popradský mestský úrad, kde bola volebná miestnosť. Podľa jeho slov by dnes volebné miestnosti mali navštíviť všetci, ktorým na osude mesta, v ktorom žijú, záleží.

Slovenský prezident prežil takmer celý život v Poprade. Ako povedal, kandidátov na popradského primátora pozná, vďaka tomu sa mu volilo ľahšie. Svoje hlasy dnes spolu s manželkou vhodili do urny vo volebnom obvode č. 2. V téme politiky si súčasný prezident s manželkou rozumie, podľa jeho slov majú rovnaké názory na spoločnosť a na to, ako ju riadiť. Tohtoročné komunálne voľby označil za férové a demokratické. Je presvedčený o tom, že tí, ktorí k urnám nepristúpia a len hodnotia, sú najhoršími kritikmi. On sám je pravidelným voličom, nevolil len vtedy, keď dlhodobo pracoval v zahraničí.

Prezident Kiska pricestoval z Bratislavy do Popradu v piatok večer. Už v nedeľu ráno sa vracia do hlavného mesta, čakajú ho spomienkové slávnosti pri príležitosti 25. výročia nežnej revolúcie. Na Slovensko pri tejto príležitosti pozval aj prezidentov Poľskej republiky, Spolkovej republiky Nemecko, Českej republiky a Ukrajiny. Novembrové udalosti z roku 1989 si pripomenie v nedeľu v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave.mt;fa

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----