.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY:SMER si posilnil pozíciu,pravica utrpela debakel,vyhlásil Fico
Pridané: 16. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 16. novembra (SITA) – Strana Smer-SD si v sobotňajších komunálnych voľbách výrazne posilnila pozíciu v štruktúrach miest a obcí na Slovensku, pravica utrpela debakel. Takto zhodnotil šéf Smeru-SD Robert Fico výsledok volieb. "Tieto komunálne voľby sme výrazne vyhrali," dodal. Fico poukázal na to, že v komunálnych voľbách v roku 2010 získal čisto Smer-SD posty primátorov a starostov v 599 mestách a obciach. Teraz je to 847 postov. V koalíciách získali pred štyrmi rokmi 327 postov a teraz 261. Pred štyrmi rokmi to teda bolo spolu 926 primátorov a starostov, teraz je to 1 108, čo je výrazne posilnenie, podčiarkol Fico. Pokiaľ ide o poslancov, Smer -SD získal 5 123 mandátov, v koalíciách je to 487, čo je približne o tisíc viac ako pred štyrmi rokmi, konštatoval Fico.

Fico pripomenul, že aj vo voľbách v roku 2010 získali najväčšiu podporu nezávislí kandidáti. Zároveň dodal, že niekoľko 100 nezávislých kandidátov sa o dôveru voličov uchádzalo s podporou Smeru. Strana ešte musí presne zistiť, koľkí z týchto kandidátov vyhrali. "Neprekvapil ma výsledok nezávislých, ale prekvapilo ma, ako išiel hore Smer-SD," dodal Fico.

Premiér upozornil, že aj v takej bašte pravice, ako je bratislavské Staré Mesto, vyhral nezávislý kandidát s podporou Smeru-SD Radoslav Števčík. Primátorom Bratislavy sa tiež nestane spoločný kandidát pravice, ale nezávislý kandidát Ivo Nesrovnal. Fico osobitne vyjadril spokojnosť s tým, ako dopadli voľby v Košiciach, kde Richard Raši obhájil primátorskú stoličku a Smer posilnil aj v tunajšom zastupiteľstve. Práve tieto voľby sa po kauze okolo nákupu CT pre piešťanskú nemocnicu vnímali ako referendum o Pavlovi Paškovi a Smere. Vytvárala sa divoká atmosféra, chceli oslabiť Smer a nakoniec Raši získal o 11 500 hlasov viac ako kandidát pravice, doplnil Fico.

Predseda Smeru-SD skonštatoval, že účasť vo voľbách potvrdila, že ľudia majú veľký záujem o dianie v obciach a mestách. "Blahoželám všetkým zvoleným bez ohľadu na stranícku príslušnosť, lebo teraz ich čaká ťažká úloha viesť obce a mestá," dodal.

Agentúra SITA vydá k správe zvukovú správu.sy;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----