.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: V obecných voľbách hlasovalo 48,34 percenta voličov
Pridané: 16. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

Správa VOĽBY: V obecných voľbách hlasovalo 48,34 percenta voličov rozšírená od tretieho odseku.

BRATISLAVA 16. novembra (SITA) – Starostov, primátorov a poslancov zastupiteľstiev prišlo v sobotu voliť 48,34 percenta voličov. Na tlačovej besede to potvrdila Ústredná volebná komisia. ÚVK zároveň oznámila, že v prípade 29 obcí budú vyhlásené nové voľby.

Komunálne voľby zhodnotila Ústredná volebná komisia ako pokojné, bez vážnejších rušivých momentov.

Volebná účasť v mestách a mestských častiach dosiahla 38,25 percenta, oznámila predsedníčka Štatistického úradu SR Ľudmila Benkovičová. V obciach bola na úrovni 60,92 percenta. Najvyššia účasť spomedzi obvodov bola vo Svidníku, a to 60,25 percenta. Na druhom mieste bol obvod Námestovo (59,77 percenta), nasledoval obvod Košice-okolie s účasťou 59,19 percenta. Obvod s najnižšou účasťou bola Bratislava, kde prišlo voliť 33,79 percenta voličov. V obvode Košice bola účasť 34,45 percenta, v obvode Banská Bystrica prišlo k urnám 40,91 percenta. Spomedzi obcí mali najvyššiu účasť Vojkovce v obvode Spišská Nová Ves, kde volilo 97,98 percenta voličov. Najmenej ľudí (15,22 percenta) prišlo voliť v obci Sverepec v obvode Považská Bystrica.

Zapisovateľka ÚVK Eva Chmelová oznámila, že komisia riešila doteraz 121 písomných podaní, pričom 51 z nich sa týkalo nižších volebných komisií. Podľa Chmelovej neboli niektoré okrskové komisie voči občanom pri sčítavaní hlasov otvorené tak, aby panovala úplná dôvera. „Je to na zamyslenie pre budúcnosť,“ skonštatovala. V prípade Púchova, ktorým sa ÚVK viackrát zaoberala, boli voľby napokon bezproblémové.

Agentúra SITA vydá k správe zvukový záznam.pr;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----