.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Policajti obvinili z volebnej korupcie päť ľudí
Pridané: 16. 11. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 16. novembra (SITA) – Polícia obvinila počas volebnej soboty päť ľudí z volebnej korupcie. V prvom prípade zo Zvolena sú obvinení traja ľudia, v druhom zo Žarnovice figurujú dve stíhané osoby. Na tlačovej konferencii Ústrednej volebnej komisie o tom informoval policajný viceprezident Ľubomír Ábel.

Počas volebného dňa sa podľa Ábela nestalo žiadne hromadné narušenie poriadku. Nasadili sedemtisíc policajtov. Pred voľbami aj počas volebnej soboty dostala polícia 406 rôznych podnetov a podaní. „Je to päťkrát viac ako pred štyrmi rokmi,“ skonštatoval Ábel. Polícia prijala 206 trestných oznámení, v 35 prípadoch začali stíhanie vo veci. V deň volieb prijali policajti 155 podnetov, trestných oznámení bolo 39. V deviatich prípadoch začali trestné stíhanie, riešia tiež 15 priestupkov. V prípade útoku na policajta v Prievidzi sa chystajú obviniť podozrivého, policajt sa bude zo zranení liečiť.

Trestné oznámenie sa chystá podať aj Štatistický úrad SR. V sobotu večer sa jeho stránky stali terčom útoku hackerov. Podľa šéfky štatistikov Ľudmily Benkovičovej niekto zaútočil na prezentáciu pribežných výsledkov volieb. „Prejavilo sa to spomalením stránky pri načítavaní výsledkov,“ povedala. Prvý útok nastal po 21:00, druhý, mohutnejší, po 23:00. Oba vyriešili do 20 minút. „Spracovanie výsledkov nebolo ohrozené,“ zdôraznila Benkovičová s tým, že útok podrobia dôkladnej analýze.

Starostov, primátorov a poslancov zastupiteľstiev prišlo v sobotu voliť 48,34 percenta voličov. V prípade 29 obcí budú vyhlásené nové voľby.pr;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----