.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
Alena DUŠATKOVÁ (99% - občiansky hlas): Sme za zmenu daní a odvodov
Pridané: 22. 2. 12
Autor: Radovan Pavlík (SITA)
Verzia pre tlač

Líderka kandidátky 99% - občiansky hlas Alena Dušatková žije v Bratislave. Strane ponúkla spoluprácu cez internet. O jej zaradení na prvé miesto kandidátky rozhodli v internetovom hlasovaní sympatizanti 99% - občiansky hlas a zakladatelia hnutia. Doteraz pôsobila ako manažérka v oblasti celoživotného vzdelávania, riadenia ľudských zdrojov, kariérneho poradenstva, ako aj tvorby, monitorovania a riadenia projektov financovaných zo štrukturálnych fondov EÚ. Médiá zverejnili, že same sebe podpísala drahú zákazku, čo zistil audit eurofondov. Podľa nej však boli za spornou súťažou z roku 2007 ľudia blízki vtedajšiemu ministrovi školstva Jánovi Mikolajovi (nominant SNS).


Prečo by mali ľudia v marci prísť voliť v parlamentných voľbách?
Aby sa konečne dostali do popredia záujmy bežných 99% slovenských občanov, ako sú napríklad nízka minimálna mzda, nerovnosť platov mužov a žien za tú istú prácu a spravodlivejší daňový a odvodový systém. Máme v parlamente 22 rokov tých istých politikov, ktorí pre ľudí neurobili takmer nič, ale slúžili iba sebe a svojim mecenášom. Treba ísť voliť, aby sme sa zbavili goríl a aby sme zabránili vzniku nových.

Prečo by ľudia mali voliť 99%?
Sme jediní, ktorí hovoria o skutočných potrebách 99% ľudí. Tiež sme jediní, ktorí majú skutočný plán, ako sa zbaviť goríl a ako zabrániť vzniku tých nových.

Koľko peňazí plánujete minúť na volebnú kampaň?
Pred voľbami nepovažujeme diskusie o nákladoch na kampaň za podstatné. Investujeme do kampane toľko prostriedkov, koľko je nutných na to, aby sa 99% občanov dozvedelo, že naša strana 99% - občiansky hlas má správne priority pre každodenný život bežných občanov.

Vylúčili by ste niektorú stranu z povolebnej spolupráce?
Toto je otázka, ktorá ľudí nezaujíma. Naším jediným partnerom sú občania a prevezmeme toľko zodpovednosti, koľko nám jej občania vo voľbách nadelia.

Čo je podľa vás najväčšia prednosť Slovenska?
Naši vzdelaní a pracovití ľudia. To je určite tá najväčšia prednosť Slovenska.

A naopak? Keby som sa spýtal na najväčší problém, čo dnes Slovensko trápi?
Slovensko dnes najviac trápi vysoká nezamestnanosť v regiónoch, nízka minimálna mzda a nízka priemerná mzda.

Čo je najväčší problém fungovania EÚ v súčasnosti?
Neschopnosť európskych politikov vyriešiť dlhovú krízu. Dlhovú krízu, ktorú nespôsobili občania, ale nenásytné finančné trhy. Dôkazom tej neschopnosti je situácia, ktorú v EÚ práve máme a pre nás je to dôkaz, že ani európski politici nemajú správne priority.

Čiže aké priority vo vzťahu k Bruselu by ste mali ako strana?
Pre nás je dôležité, aby Slovensko zostalo súčasťou jadra EÚ a aby zostalo súčasťou jadra eurozóny. Máme však iné predstavy o záchrane európskej ekonomiky ako má napr. nemecká kancelárka, ktorá má jediný návrh – ďalšie uťahovanie opaskov.

Ste za fiškálnu úniu?
Pokiaľ chceme, aby sme zostali a mali spoločnú menu, je veľmi dôležitá a myslíme si, že musia existovať spoločné nástroje fiškálnej politiky. Ale diskusia o tom, ako by mali fungovať, nás ešte len čaká.

Podporili by ste v parlamente trvalý euroval?
Predtým, ako sa rozhodneme, či pošleme miliardy do trvalého eurovalu cudzím krajinám a zahraničným bankám, musíme riešiť priority 99% slovenských občanov. Tie, ktoré sú najdôležitejšie. Zvýšiť minimálnu mzdu, zvýšiť reálnu mzdu a zamestnanosť na Slovensku.

Daňové a odvodové zaťaženie, ste za ponechanie súčasnej úrovne, alebo zníženie či zvýšenie?
Sme za to, aby sa zmenil daňový a odvodový systém a sme za to, aby nízkopríjmové skupiny a stredná vrstva platili nižšie dane. Tí, ktorí viac zarábajú, majú vysoké príjmy, tí by mali platiť vyššie dane. Chceme rovnako spravodlivý odvodový systém, tzn. takisto aby nízkopríjmové skupiny a stredná vrstva platili nižšie odvody a tí, ktorí majú vyššie príjmy, aby platili vyššie odvody.

Boli by ste za zrušenie minimálnej mzdy?
Nie. My sme rozhodne za zvýšenie minimálnej mzdy.

Ste za zmenu financovania cirkví?
Túto otázku nepovažujeme za prioritu 99% bežných ľudí, ale samozrejme, môžeme o nej diskutovať.

Ako vnímate aktivity v súvislosti s obmedzením poslaneckej imunity?
Nie sú vyjadrenia politikov vždy pred voľbami o jej obmedzovaní pokrytecké? Kandidáti 99% sa v etickom kódexe zaviazali, že okamžite po vstupe do parlamentu budú presadzovať zrušenie priestupkovej a trestno-právnej imunity poslancov a nikdy ju nebudú sami využívať. Vyhlásenia politikov o obmedzení poslaneckej imunity teraz pred voľbami, ktoré počúvame, považujeme za veľmi pokrytecké. Nič im totiž nebránilo za celé tie dlhé roky, čo v politike sú, zrušiť poslaneckú imunitu.

Chodíte pravidelne do divadla alebo do kina?
Áno, chodím.

Športujete pravidelne?
Športujem nepravidelne.

Interrupcie. Ste za, alebo proti?
Krajná nevyhnutnosť.

Súhlasili ste so štrajkom lekárov?
Na to nie je stručná odpoveď. Lekári predsa dlhodobo upozorňovali na problémy v zdravotníctve a vláda ich neriešila. Preto si myslíme, že siahli k tým krajným opatreniam, ako bol ich štrajk.

Ste za spoplatnenie školstva?
Nie.

Nezneužíva prezident otáľaním s vymenovaním generálneho prokurátora svojvoľne svoju funkciu?
Áno, zneužíva.

Je Slovensko potravinovo a energeticky bezpečné?
Nie celkom.

Je najväčším problémom justície korupcia?
Áno, aj. V justícii sú ďalšie problémy, a to je zabarikádovanie sa sudcov bez možnosti akejkoľvek verejnej kontroly kvality ich sudcovskej práce a mnohé ďalšie problémy.

Ktoré sociálne skupiny sú prioritou pre 99%?
Pre nás je prioritou 99% občanov Slovenska.

Ste za existenciu médií verejnej služby?
Áno, sme.

Je pre Slovensko 150 poslancov veľa?
Nie.

Boli voľby v Rusku slobodné?
Nie.

Bude arabská jar pokračovať smerom k demokracii?
Ešte nie.

Odhad vášho volebného zisku?
Neveštím.

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----