.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
Peter MARČEK (SOS): Vznikli sme z podnetu športovcov
Pridané: 25. 2. 12
Autor: Radovan Pavlík (SITA)
Verzia pre tlač

Predseda Strany občanov Slovenska Peter Marček podniká v realitnom biznise. Je prezidentom Slovenského zápasníckeho zväzu. Do našej reprezentácie priviedol Rusa Davida Musuľbesa, ktorý sa už ako Slovák stal majstrom Európy a na olympiáde v Pekingu 2008 získal bronzovú medailu.

 

Prečo by sa ľudia mali v marci zúčastniť na parlamentných voľbách?
Majú na to právo a to právo treba využiť. Keď nepôjdu nič nezmenia, takže podľa mňa musia, mali by ísť voliť. Každý. Treba zmenu, zmena je v tejto situácii, v akej sa Slovensko nachádza, nevyhnutná.

Prečo by mali voliť vašu stranu?
V Strane občanov Slovenska, ktorá vznikla pôvodne z podnetu športovcov, pretože v zlej situácii v akej sa slovenský šport nachádza, ale samozrejme nielen v oblasti športu, ale zdravotníctva a školstva, vo všetkých oblastiach je situácia nie že zlá, ale katastrofálna. Strana občanov Slovenska má dostatočný počet odborníkov, ekonómov, právnikov, lekárov, ktorí môžu túto zmenu urobiť a my sme principiálne trvali na tom, aby to boli ľudia, ktorí buď boli bývalí športovci alebo majú blízko k športu, alebo majú povahové vlastnosti športovca – pracovitosť, vytrvalosť, čestnosť, férovosť. To sú všetko predpoklady, ktoré v dnešnom parlamente chýbajú dnešným politikom.

Koľko odhadujete, že miniete peňazí, alebo koľko ste odhodlaní investovať v predvolebnej kampani?
To je otázka pre silné politické subjekty, strany, ktoré sú už v parlamente, nie pre našu stranu. Na povinnú kauciu sme sa poskladali. Robíme kampaň síce centrálne, ale každá krajská organizácia sa snaží si svoje peňiažky zohnať a použiť v kampani. Žiaľ nie sme taká strana, ani nemáme takých sponzorov, ktorí by nám boli dali nejakú väčšiu sumu peňazí na to, aby sme mohli viesť kampaň. Preto nevidíte ani naše nejaké veľké bilboardy po republike, ani priestory v médiách, pretože žiaľ na to peniaze nemáme. Jediná naša zbraň je internet a to, že chodíme na športové podujatia, ktoré sú po celom Slovensku a tam robíme mítingy medzi športovými priaznivcami a občanmi.

Je pre Vás povolebná spolupráca s niektorou stranou úplne vylúčená?
Nie, nemáme takú stranu, pretože šport ako taký zjednocuje ľudí. Bez rozdielu národnosti a farby pleti alebo vierovyznania, čiže nie je taká strana. Pôjdeme s tou stranou, ktorá nám najviac splní našich požiadaviek z nášho volebného programu, ktorý sme my sľúbili občanom.

Čo považujete za najväčšiu prednosť Slovenska?
Pracovitého občana. To máme, mali sme jedno z najlepších školstiev ešte pred Nežnou revolúciou. Teraz to žiaľ trošku prišlo do zarábania a ziskovosti týchto zariadení. Prednosť Slovenska je potenciál v ľuďoch, občanoch. Slovák je veľmi pracovitý a húževnatý.

A čo je naopak najväčší problém Slovenska?
To je otázka, ktorá je veľmi ťažko zodpovedateľná. Najväčším problémom je to, že 23 rokov je republika riadená ľuďmi, ktorí ju previedli z jedného systému do druhého, len pre občana je to stále horšie a horšie. Pamätám si desaťnásobné platy jedného nemenovaného politika, uťahovanie opaskov. Je najvyšší čas, aby politici prebrali zodpovednosť na seba a v prípade, že niekto niečo spraví, rozkradne túto republiku, alebo urobí nejaký trestný čin, aby bol aj postihnutý.

Čo je najväčší problém fungovania Európskej únie?
Tak to je niečo podobné ako v našom štáte. Európska únia ako myšlienka je samozrejme dobrá. Štáty by sa mali dávať dohromady, aj ekonomika. Ale problémom v Európskej únie je, že nie všetci vstupovali do nej s férovými ekonomickými výsledkami. To dostalo Európsku úniu do problémov.

Aké priority má Vaša strana vo vzťahu k Bruselu?
Prioritou je udržať sa v silnej skupine. Možno príde k takému momentu, že sa Európska únia rozdelí na dve skupiny. V jednej budú schopnejšie krajiny a v druhej tie, ktoré už teraz sú v zlej ekonomickej situácii. V bankrote je v podstate Grécko, Portugalsko, Španielsko, Taliansko, Írsko. Takže držať sa treba, ale myslím že o tom my nerozhodujeme. O tom budú rozhodovať len silné krajiny Francúzsko, Nemecko, možno Spojené štáty americké.

Podporili by ste v parlamente zavedenie trvalého eurovalu?
Myslím, že je to nevyhnutné.

Ste za fiškálnu úniu?
Áno.

Ako vnímate predvolebné vyjadrenia politikov o zrušení imunity? Nie je to pokrytectvo?
Je to obrovské pokrytectvo. Každá vláda, každý parlament len hovorí o zrušení imunity a zatiaľ nikto nebol schopný urobiť žiaden krok k tomu, aby ju zrušili. Na výroky v parlamente imunitu rušiť netreba. Možno by som ešte súhlasil aj s tým, aby pri presunoch mohla byť rýchlosť na výnimku. V ostatných veciach každý poslanec Národnej rady SR, alebo každý politik, alebo člen vlády, by mal byť zodpovedný za trestné činy, ktoré spácha. alebo za každé podozrenia by mal byť vyšetrovaný, aby sa dokázal vyviniť. Takže imunita podľa mňa áno, ale len v obmedzenej forme, zrušiť.

Ako vnímate daňové a odvodové zaťaženie. Boli by ste za zvýšenie, zníženie, alebo zachovanie súčasnej úrovne?
Daňové zaťaženie by sa mohlo postupne znižovať.

Na akú úroveň?
V tejto situácii ťažko o tej výške hovoriť, lebo uvidíme akým smerom sa bude uberať Európska únia.

Ste za ponechanie súčasnej úrovne daní?
Áno.

Zníženie odvodov?
Áno.

Boli by ste za zrušenie minimálnej mzdy?
Áno.

Ste za zmenu financovania cirkvi?
Áno.

Chodíte pravidelne do divadla alebo do kina?
Áno.

Športujete pravidelne?
Chodím pravidelne do fit centra, ale samozrejme v takýchto obdobiach, ako je teraz volebná kampaň nie to na to času.

Interupcie? Ste za, alebo proti?
Interupcia áno, pokiaľ by bola žena znásilnená, alebo mal by mať plod nejaké zdravotné problémy, tak áno, ale inak nie.

Súhlasili ste so štrajkom lekárov?
To je otázka, na ktorú sa nedá jednoznačne povedať áno, alebo nie. Majú na to právo, to je bod číslo jedna a po druhé lekári nebojovali za nič iné, len aby mali rovnocenné platy s lekármi z Európskej únie. Tu stačí prejsť len do Rakúska alebo do Čiech a sú tam iné systémy odmeňovania pre lekárov.

Ste za spoplatnenie školstva?
Nie.

Nezneužíva prezident otáľaním s vymenovaním generálneho prokurátora svojvoľne svoju funkciu?
Nezneužíva. Má na to právo a robí správne.

Je Slovensko potravinovo a energeticky bezpečné?
Nie.

Je najväčším problémom v justícii korupcia?
Sú tam ľudia ako každý iný, čiže podľa mňa nájdu sa tam aj takí, ale aj takí, ktorí sú čestní.

Ktoré sociálne skupiny sú prioritou pre Vašu stranu?
Všetky.

Ste za to aby existovali médiá verejnej služby?
Áno.

Je pre Slovensko 150 poslancov veľa?
Veľa.

Boli v Rusku voľby slobodné?
Často tam chodievam, je to veľká krajina, tu sa nedá jedným slovom povedať. Taká veľká krajina si nemôže dovoliť totálnu demokraciu ani ako totalitu, ale podľa mňa boli slobodné, lebo som sa rozprával s mnohými ľuďmi a v prevažnej väčšine tvrdia všetci, že boli slobodné. Aj budú.

Bude arabská jar pokračovať smerom k demokracii?
Myslím si, že nie. To je diskutabilné. Egypt sa znova začína opakovať.

Ako odhadujete svoj volebný zisk?
Nie som prorok, ale boli by sme radi, keby sme získali 6 až 8 percent.

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----