.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
Nora MOJSEJOVÁ (SSS): EÚ je skorumpovaná. Nie sú tam odborníci, ale geriatrické centrum
Pridané: 4. 3. 12
Autor: Radovan Pavlík (SITA)
Verzia pre tlač

Strana slobodné slovo Nory Mojsejovej vznikla len nedávno, pred predčasnými voľbami transformovaním z niekdajšej strany Pavla Ruska ANO. Tvrdí, že sa rozhodla vstúpiť do z dôvodu katastrofálnej situácie, v akej sa Slovensko a jeho občania nachádzajú, čo ju, ako hovorí, prinútilo postaviť sa za nich a konať.

 

Prečo by sa mali občania zúčastniť na blížiacich sa voľbách?
Občania by sa mali týchto volieb zúčastniť, aby sa zlepšil ich život. Po druhé je to občianska povinnosť, ktorú by si mal každý splniť. Po tretie, ak sa ľudia týchto volieb nezúčastnia, tak potom nemôžu nariekať a stále sa vyhovárať že je tak, alebo tak, lebo nijak sa o nič nepričinili ani tým, že by dali svoj hlas niektorej politickej strane.

Prečo by občania mali voliť Vašu stranu?
Nehovorím, že občania majú voliť našu stranu a náš program. Ja hovorím, že zodpovedný volič bude voliť nás, pretože sme nová strana. Nie sme skorumpovaní. Nie sú za nami žiadne machinácie a podplácanie, korupčné prostredie. A vieme hneď, čo máme robiť, ak by sme sa dostali do parlamentu.

Aké sú vaše priority?
Našou hlavnou prioritou je priama demokracia. V začiatkoch by si ľudia mali zvoliť generálneho prokurátora sami. Musia si zvoliť policajného prezidenta, riaditeľa NBÚ, predsedu Najvyššieho súdu SR i predsedu parlamentu. Aj ďalšie kľúčové funkcie a pozície v štáte si musia zvoliť sami ľudia – to je priama demokracia. Tak by sa mali obsadzovať dôležité posty aj na nižších úrovniach.

Je pre Vás povolebná spolupráca s niektorou stranou úplne vylúčená? Prečo?
Podľa mňa pravica zlyhala úplne. Do parlamentu sa nedostane SDKÚ, ani SaS. Most – Híd bude mať takisto obrovský problém. No do volieb sa môže stať ešte všeličo. Takže ja by som dnes nehovorila o tom, s kým by sme išli do koalície, alebo s kým by sme nešli. Nič sa nestane, keď budeme v opozícii a budeme predkladať naše návrhy zákonov, budeme bojovať o ich schválenie.

Čo považujete za najväčšiu prednosť a čo za najväčší problém Slovenska?
Najväčším problémom Slovenska je obrovská korupcia, každý o tom vie, len nikto nechce o tom hovoriť. Toto brzdí všetko. Politici sa zaoberajú len tým, ako naplniť svoje vačky a nezaujímajú sa o občana. Problémom je aj vysoká nezamestnanosť – 400 000 nezamestnaných je absurdné číslo pre takú malú krajinu. Pokiaľ nepodporíme podnikateľov, pokiaľ neznížime odvody, nezvýšime minimálnu mzdu, jednoducho sa nepohneme ďalej. Výhodou Slovenska je jeho poloha.

Čo si myslíte, že je najväčší súčasný problém fungovania Európskej únie? Aké sú priority Vašej strany vo vzťahu k Bruselu?
Problém fungovania Európskej únie je, že únia a jej predstavitelia sú korupční takisto ako aj slovenskí politici. Nech mi nikto nehovorí, že korupcia je len na Slovensku. Celý systém európsky je skorumpovaný, nie sú tam odborníci. Je tam geriatrické centrum, politici tam sú geriatrici, starí senilní páni, ktorí už ani nevedia, o čom rozprávajú. Toto je najväčší problém európskej únie.

Vo vzťahu k Bruselu budeme veľmi opatrní. Z tohto vlaku sa dnes už nedá vystúpiť. Bola by blbosť sľubovať občanom, že nebudeme hlasovať za euroval, z rozbehnutého vlaku sa už vystúpiť nedá. Ale zase sa nebudeme predháňať v tom, aby sme to, čo nám povie Brusel hneď ako tajtrlíci robili a pchali sa im do zadku, to určite nie. Určite by som nebola za vytvorenie spojených štátov vytvorených na federatívnom princípe. Máme dosť tejto prašivej únie.

Podporíte v parlamente zavedenie trvalého eurovalu?
Pravdepodobne áno.

Ste za fiškálnu úniu?
Za fiškálnu úniu ja nie som. Oni už by chceli vedieť, s prepáčením, ešte aj aké hovno vyserieme. To už si myslím, že také zasahovanie do vnútorných záležitostí je príliš. Ekonomické záležitostí sú citlivé. Fiškálna únia umožňuje štátom ako sú Francúzsko, Nemecko vidieť vám dobre že nie...už chcú manipulovať a starať sa aj do nás.

Nemyslíte si, že predvolebné vyhlásenia politikov o obmedzení poslaneckej imunity verejnosť vníma ako pokrytecké? Čo bráni, aby sa imunita naozaj obmedzila na hlasovanie a výroky v NR SR?
Absolútne nič nebráni, aby sa imunita obmedzila len na hlasovanie a na výroky prednesené v národnej rade. Ja by som ju dokonca obmedzila celkom. Predsa máme tu demokraciu, máme slobodu slova a ja si myslím, že každý by mal slobodne povedať svoj názor. Ak viem, že nemám imunitu na výroky prednesené v národnej rade, tak sa snažím hovoriť tak, aby som s tým nemal problém. Poslanci nie sú nadľudia, ale takí istí občania ako my, čo sa týka pohlavia. Čo sa týka finančných záležitostí, tak sú to nadľudia, rovnako aj čo sa týka korupcie. Myslím si, že žiadna trestnoprávna imunita im nepatrí. Budeme hlasovať za zbavenie imunity a budeme presadzovať aj hmotnú zodpovednosť ministrov, štátnych úradníkov, aby tí, ktorí narábajú s našimi prostriedkami niesli za to aj zodpovednosť.

Ste za zvýšenie / zníženie / ponechanie súčasnej úrovne daňového zaťaženia, resp. za zavedenie progresívneho zdanenia? Ak zvýšenie/zníženie, na akú úroveň?
Všetci tu rozprávajú o daňovom zaťažení, no podnikatelia sú na dne s výnimkou niektorých, ktorí sú prepojení na štátne štruktúry. Myslím si, že daňové zaťaženie nie je vysoké a aj v rámci EÚ je to v poriadku. Vysoké sú však odvody, toto je kameň slovenského podnikania.

Ste za zvýšenie / zníženie / ponechanie súčasnej úrovne odvodov? Ak zvýšenie/zníženie, na akú úroveň?
Odvody by mali klesnúť minimálne na polovicu. Vo vedení strany uvažujeme, ako presadiť, aby sa odvody tak ako dane platili len raz ročne. Každý kto podniká vie, že každý mesiac dáva obrovské prostriedky do zdravotnej, sociálnej poisťovne a podnikateľovi mnohokrát neostane nič, keď zaplatí odvody a výplaty. Nevie potom investovať, kúpiť materiál, keď tie peniaze bude mať, tak ich môže otočiť on, nie nejaká sociálna poisťovňa.

Ste za zrušenie minimálnej mzdy?
My sme za to, aby minimálna mzda bola zvyšovaná zo zákona. Tá minimálna mzda, ktorá je teraz, je žobračenka. V tejto republike sa občanom musí oplatiť robiť. Nie je možné, aby niekto, kto pracuje poberal v čistom 250 eur a toľko dostal aj ten, kto sedí doma.

Ste za zmenu financovania cirkví?
Sme za zmenu. Sme za odluku cirkvi od štátu.

Chodíte pravidelne do divadla/kina?
Nie.

Športujete pravidelne?
Nie.

Interrupcie? Ste za, alebo proti?
To je každého vec.

Súhlasili ste so štrajkom lekárov?
Nie.

Spoplatnenie školstva?
Neplatiť.

Nezneužíva prezident otáľaním s vymenovaním generálneho prokurátora svojvoľne svoju funkciu?
Nie.

Je Slovensko potravinovo a energeticky bezpečné?
Nie.

Je najväčším problémom justície korupcia?
Áno. Mal by sa v justície zaviesť systém porôt. Ľudia by mali voliť predsedu najvyššieho súdu, aj predsedov krajských a okresných súdov.

Ktoré sociálne skupiny sú prioritné pre Vašu stranu?
Nám ide o voliča, ktorý pracuje, ktorý sa vzdeláva. Nejde nám o voliča takého, ktorý doma sedí a poberá sociálne dávky a žmýka tento štát.

Mali by existovať média verejnej služby?
Ja mám pozitívny vzťah ku všetkým médiám. Ja mám média rada a média majú radi mňa.

Je pre Slovensko 150 poslancov veľa?
Je to veľa. Stačilo by aj sto.

Boli voľby [parlamentné] v Rusku slobodné?
Nie.

Bude arabská jar pokračovať smerom k demokracii? 
Určite nie.

Ako odhadujete svoj volebný zisk?
Dostaneme sa jednoznačne do parlamentu. Už teraz máme viac ako päť percent.

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----