.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
PRIESKUM: Prezidentskí kandidáti do 2. kola sa nemenia
Pridané: 29. 3. 04
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 29. marca (SITA) - Do druhého kola prezidentských volieb by podľa prieskumu agentúry Markant mal postúpiť nominant SDKÚ Eduard Kukan a kandidát ĽS-HZDS Vladimír Mečiar. Prieskum agentúra urobila na základe objednávky nového spoločensko-politického magazínu LIVE! Kukan by získal podporu 30,3 percenta voličov a Mečiar 23,3 percenta voličov.
Tretím najúspešnejším kandidátom s podporou 19,7 percenta hlasov by sa mal stať Ivan Gašparovič. Za ním s 9,7 percentnou podporou by skončil Rudolf Schuster. Martina Bútoru by volilo podľa tohto prieskumu 5,5 percenta oslovených a Františka Mikloška 4,4 percenta respondentov. Podpora pre jednotlivých kandidátov je vypočítaná zo vzorky tých respondentov, ktorí by sa určite zúčastnili na prvom kole voľby prezidenta.
Na prezidentských voľbách sa určite plánuje zúčastniť 54,3 percenta oslovených, asi príde hlasovať 25,3 percenta oslovených. Určite sa na prezidentských voľbách nezúčastní 8,6 percenta voličov a asi nie 4,5 percenta oslovených. O účasti sa zatiaľ nerozhodlo 7,3 percenta občanov.
Prieskum sa uskutočnil v dňoch 16. až 22. marca na reprezentatívnej vzorke 1 075 respondentov.
Podrobnejšie informácie uverejní SITA v správe Tab: Prezidentskí kandidáti do 2. kola sa nemenia
.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----