.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY:Študenti v študentských voľbách zvolili za prezidenta Kisku
Pridané: 11. 3. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 11. marca (SITA) - Stredoškolskí študenti si v rámci projektu Študentské voľby prezidenta SR zvolili za prezidenta Andreja Kisku. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencií v Bratislave Miroslav Kollár, výkonný riaditeľ Inštitútu pre verejné otázky (IVO), ktorý projekt organizoval.

Kiska získal 36,74 percenta hlasov. Na druhom mieste sa umiestnil Radoslav Procházka s podporou 24,7 percenta. Nasledovali Robert Fico, ktorého volilo 10,51 percenta študentov, Milan Kňažko s 9,85 percentnou podporou, Helena Mezenská s 5,11 percenta hlasov a Gyulu Bárdosa volilo 3,74 percenta stredoškolákov. Všetci ostatní kandidáti získali menej ako dve percentá. Študenti volili v pondelok 10. marca na svojich školách medzi 8:00 a 16:00.

Do projektu sa zapojilo 53 stredných škôl. Oprávnení voliť boli všetci študenti nad 15 rokov. Spolu ich bolo 14 027, odvolilo 7 644, čo znamená volebnú účasť 54,49 percenta. Vyššia volebná účasť, v priemere o 10 percent, bola v súkromných školách. Študenti súkromných škôl volili hlavne Andreja Kisku a Milana Kňažka. Na cirkevných školách dominoval Radoslav Procházka. Minimálne jeden hlas na každej zo zúčastnených škôl dostal len Róbert Fico.

Cieľom projektu je, aby si stredoškoláci vytvorili návyk zúčastňovať sa na voľbách a tiež zvýšiť ich informovanosť o fungovaní volebných systémov. Inštitút pre verejné otázky zorganizuje v máji aj Študentské voľby do Európskeho parlamentu a v novembri Študentské komunálne voľby.sa;mt

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----