.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Prieskumy môžu agentúry ukázať do stredy, žiadne nechystajú
Pridané: 25. 3. 14
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 25. marca (SITA) – Prieskumné agentúry Polis, MVK a Focus sa nechystajú zverejniť pred druhým kolom prezidentských volieb prieskumy preferencií kandidátov. Zákon dovoľuje zverejňovať prieskumy najneskôr v stredu 26. marca.

Agentúry Polis a MVK nové prieskumy nerobili. „Po prvom kole sme nezbierali dáta,“ povedal Pavel Haulík z agentúry MVK, ktorá zverejnila po prvom kole údaje pre druhé kolo z výskumu, ktorý robili ešte dva týždne pred prvým kolom. V agentúre Focus sa tiež nechystajú zverejňovať nový prieskum. Šéf Focusu Martin Slosiarik pre agentúru SITA priznal, že robili po prvom kole prieskum, bol však exkluzívny, takže jeho výsledky nemôžu zverejňovať.

Zákon zakazuje tiež uverejňovať výsledky prieskumov hlasovania počas hlasovania. Takzvané exit polly, teda prieskumy o tom, ako ľudia volili, sa zvyknú zverejňovať po zatvorení volebných miestností. V prvom kole ich agentúry nerobili.

V druhom kole prezidentských volieb, ktoré bude v sobotu 29. marca, sa stretne víťaz prvého kola Robert Fico, ktorého volilo 15. marca 28 percent voličov, a Andrej Kiska, ktorý dostal 24 percent hlasov.pr;nr

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----