.
[ volebný infoservis ]
 
.
----
----
.

RSS kanál |

.
----
VOĽBY: Šiesti z kandidátov na predsedu BSK sa sťažujú na prieskumy
Pridané: 30. 10. 13
Autor: SITA
Verzia pre tlač

BRATISLAVA 30. októbra (SITA) - Šiesti z kandidátov na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa sťažujú na prieskumy verejnej mienky z minulého týždňa. Svoj protest poslali Ústrednej volebnej komisii (ÚVK) pre voľby do orgánov samosprávnych krajov a informovali o ňom aj médiá. Kandidáti na predsedu BSK Rastislav Blaško, Anton Čulen, Oskar Dobrovodský, Gabriel Karácsony, Karol Ondriáš a Roman Ruhig tvrdia, že minulý týždeň zverejnené predvolebné prieskumy verejnej mienky k voľbám predsedu BSK "boli urobené na súkromnú objednávku a neprofesionálne, pretože anketované osoby boli mystifikované. Okrem toho boli realizované telefonicky na nedostatočnej vzorke obyvateľstva". ÚVK zatiaľ o proteste nevie. Ako pre agentúru SITA povedala zapisovateľka ÚVK Eva Chmelová, "ak ÚVK podnet dostane, bude sa ním zaoberať".

Ako sa ďalej uvádza v proteste, o ktorom za kandidátov médiá informoval Rastislav Blaško, šiesti spomínaní kandidáti žiadajú ÚVK, aby zaujala stanovisko "k týmto predvolebným manipuláciám formou prieskumov verejnej mienky a zverejnila svoje stanovisko vo všetkých médiách, ktoré uvedené manipulatívne prieskumy verejnej mienky zverejnili". Vyzývajú zároveň "občanov a voličov nielen Bratislavského samosprávneho kraja, ale aj celej Slovenskej republiky, aby sa nedali zmiasť manipuláciou volebných prieskumov, a išli voliť, pretože tieto prieskumy znamenajú iba to, že hlavní favoriti sa boja o svoj výsledok a pomáhajú im aj zverejnením nehodnoverných prieskumov".

O post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja sa uchádza 12 kandidátov: Zdenka Beňová (Ľudová strana Naše Slovensko), nezávislý kandidát Rastislav Blaško, Anton Čulen (Magnificat Slovakia), Oskar Dobrovodský (Národ a Spravodlivosť – naša strana), Monika Flašíková Beňová (Smer-SD), Pavol Frešo (SDKÚ-DS s podporou KDH, Mosta-Híd, SMK, SaS, OKS a Strany zelených), Gabriel Karácsony (Priama demokracia), Daniel Krajcer (Nová väčšina - Dohoda), Peter Marček (Strana občanov Slovenska), Karol Ondriáš (Komunistická strana Slovenska), Jaroslav Paška (SNS) a Roman Ruhig (Nový parlament).

Voľby do orgánov samosprávnych krajov - ich predsedov a poslancov - sa uskutočnia v sobotu 9. novembra od 7:00 do 22:00. V prípade potreby môžu v obciach začať hlasovať aj skôr, všade však budú volebné miestnosti otvorené do 22:00. Ak kandidát na predsedu samosprávneho kraja nezíska v prvom kole nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, do 14 dní bude druhé kolo, teda pravdepodobne v sobotu 23. novembra.tm;bl

.
----
.
----
.
----
.
Žiadne novinky...
----


infovolby.sk na facebooku

Stránka je projektom MEMO 98 a realizuje sa vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti-OSF

OSF

MEMOSITA

Paneurópska vysoká škola

----