[ volebný infoservis ]

VOĽBY: ÚVK rokuje o ďalších sťažnostiach k voľbám
Pridané: 12. 11. 14
Autor: SITA

BRATISLAVA 12. novembra (SITA) – Ústredná volebná komisia sa po týždni opäť zišla, aby prerokovala podnety a sťažnosti ku komunálnym voľbám. Od minulého utorka jej na stôl pribudlo približne 40 ďalších podnetov. „Ústredná volebná komisia intenzívne prerokováva každú jednu sťažnosť, či už nespokojných kandidátov, alebo k ovplyvňovaniu volieb,“ povedal novinárom predseda ÚVK František Tanko (Strana Rómskej únie na Slovensku).

Členovia Ústrednej volebnej komisie sa stretli s ľuďmi z Púchova, ktorí sa chceli vyjadriť k svojej sťažnosti. Podnet sa týka podozrenia z marenia volieb zo strany súčasného primátora. Ako uviedol Tanko, komisia prijala dnes v tejto veci uznesenie, ktorým prípad postupuje na prešetrenie prokuratúre.

Starostov obcí, primátorov miest a poslancov obecných, mestských či miestnych zastupiteľstiev si na najbližšie štyri roky volíme 15. novembra. Voľby predstaviteľov 2 926 obcí, miest a v prípade Bratislavy a Košíc aj ich mestských častí sa však neuskutočnia všade. Pre nedostatok kandidátov si v 14 obciach nezvolia celé zastupiteľstvo, v piatich obciach nebudú voliť starostu a v troch z nich ani poslanecký zbor. V týchto obciach sa voľby budú opakovať. Voliť môže približne 4,4 milióna obyvateľov. Volia aj cudzinci s trvalým pobytom na Slovensku. Podľa ministerstva vnútra je ich približne 61 500.pr;mt


www.infovolby.sk
Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené len s uvedením zdroja. Obrazový materiál © SITA, a.s., ak nie je uvedené inak.