[ volebný infoservis ]

VOĽBY: Ústavný súd zaregistroval sto volebných sťažností
Pridané: 28. 11. 14
Autor: SITA

KOŠICE 28. novembra (SITA) – Ústavný súd Slovenskej republiky do dnešného dňa zaregistroval 100 sťažností na nezákonnosť a neústavnosť volieb do orgánov územnej samosprávy (voľby primátorov a starostov, poslancov mestských a miestnych zastupiteľstiev), ktoré sa uskutočnili 15. novembra 2014. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ústavného súdu Anna Pančurová.

Sťažovatelia – fyzické osoby, podali 90 sťažností, sedem politických strán podalo 10 sťažností, pričom niektoré politické strany podali viac ako jednu sťažnosť. Medzi sťažovateľmi sú neúspešní kandidáti na starostov a primátorov miest a obcí, neúspešní kandidáti na poslancov do mestských a miestnych zastupiteľstiev, jednotlivci aj skupiny voličov.

Sťažnosti na neústavnosť a nezákonnosť volieb do orgánov územnej samosprávy bolo možné podávať do 10 dní odo dňa oficiálneho vyhlásenia výsledkov volieb. Pančurová upozornila, že sťažovatelia sa mohli s volebnými sťažnosťami obracať na ústavný súd do polnoci 26. novembra 2014, rozhodujúca je poštová pečiatka na odoslanej sťažnosti. Počet volebných sťažností ako aj zoznam miest a obcí bude konečný až po zaregistrovaní všetkých poštou doručených sťažností.

Po predchádzajúcich komunálnych voľbách ústavný súd zaregistroval 139 sťažností.ič;nr


www.infovolby.sk
Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené len s uvedením zdroja. Obrazový materiál © SITA, a.s., ak nie je uvedené inak.